7ο Κλινικό Φροντιστήριο για Ειδικευόμενους Ογκολογικών Ειδικοτήτων

Μεγάλη ιατρική ημερίδα στην Λευκάδα για ασθενείς με νεοπλασία
22 Ιουνίου 2017
On site inspection/launch for Digital BEAMing plasma Liquid Biopsies
27 Σεπτεμβρίου 2017

7ο Κλινικό Φροντιστήριο για Ειδικευόμενους Ογκολογικών Ειδικοτήτων

Αγαπητοί κύριοι, αγαπητές κυρίες,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η Εταιρεία Μελέτης Κλωνικής Ετερογένειας της Νεοπλασίας (ΕΜΕΚΕΝ) και η Ογκολογική Κλινική της Ιατρικής Σχολής Πανεπιστημίου Ιωαννίνων διοργανώνουν το 7ο Κλινικό Φροντιστήριο για Ειδικευόμενους Ογκολογικών Ειδικοτήτων.

Το Φροντιστήριο θα πραγματοποιηθεί στα Γιάννενα, στο ξενοδοχείο Epirus Palace στις 8-9 Δεκεμβρίου 2017.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το πρόγραμμα του Φροντιστηρίου θα περιλαμβάνει:

• Workshop «αυτοενδοσκόπησης και ψυχογραφήματος» για την επιλογή της Ογκολογίας
  • Workshop εμπειριών και καριέρας στο εξωτερικό
  • Workshop Palliative Care

Το υπόλοιπο Φροντιστήριο απαρτίζεται από περιστατικά που θα παρουσιάζουν ειδικευόμενοι και θα σχολιάζονται από κοινό και συντονιστές. Τα περιστατικά θα παραδοθούν από την Οργανωτική Επιτροπή.

Βρείτε εδώ και έναν οδηγό για την παρουσίαση των περιστατικών.

Βρείτε εδώ την αίτηση συμμετοχής που θα πρέπει να συμπληρωθεί από τους ειδικευόμενους, με υπόδειξη ενδιαφέροντος για την παρουσίαση περιστατικού.

Βρείτε εδώ το επιστημονικό πρόγραμμα της εκδήλωσης.

Η καταληκτική ημερομηνία για την υποβολή των Αιτήσεων είναι η 15η Οκτωβρίου.

Όταν γίνει η επιλογή από την οργανωτική επιτροπή θα ενημερωθείτε, καθώς υπάρχει περιορισμένος αριθμός συμμετοχής.

Ο πρόεδρος της Οργανωτικής Επιτροπής
Γ. Πενθερουδάκης

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε ΕΔΩ

Comments are closed.