Μεγάλη ιατρική ημερίδα στην Λευκάδα για ασθενείς με νεοπλασία

7ο Κλινικό Φροντιστήριο για Ειδικευόμενους Ογκολογικών Ειδικοτήτων
30 Αυγούστου 2017

Μεγάλη ιατρική ημερίδα στην Λευκάδα για ασθενείς με νεοπλασία

Μια άκρως ενδιαφέρουσα ημερίδα με θέμα «Καρδιολογικά, Μεταβολικά & Αγγειακά Συμβάματα σε ασθενείς με Νεοπλασίες» πραγματοποιείται στην Λευκάδα.

Η επιστημονική εκδήλωση διοργανώνεται από την Εταιρεία Μελέτης Κλωνικής Ετερογένειας της Νεοπλασίας σε συνεργασία με την Α΄ Καρδιολογική Κλινική, την Β΄ Καρδιολογική Κλινική και την Ογκολογική Κλινική του Τμήματος Ιατρικής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, και έχει τεθεί υπό την αιγίδα του Ιατρικού Συλλόγου Λευκάδας.

Σε διαλέξεις και παρουσιάσεις περιστατικών γίνεται ενημέρωση ενημέρωση τόσο των καρδιολόγων όσο και των ογκολόγων σε θέματα αιχμής σε σχέση με την ειδικότητά τους.

Δείτε  εδώ το πρόγραμμα

Η ημερίδα διεξάγεται σε συνεργασία με την: Ογκολογική Κλινική Τμήματος Ιατρικής Πανεπιστημίου Ιωαννίνων , Α’ Καρδιολογική Κλινική Τμήματος Ιατρικής Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, B’ Καρδιολογική Κλινική Τμήματος Ιατρικής Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

Comments are closed.